
Känns enbart kasst
Maklösheten är total nu, jag vet inte vad man ska säga eller inte säga, det är förvirrat & det finns så många olika tänkbara scenarion som vi enbart kan spekulera i just nu. Mamma var dessutom en ledsen mamma i kväll vilket gör allt än jobbigare när man inte vet hur man ska kunna hjälpa.
Om Krister Lindholm
Krister är uppväxt i Linghed, en mindre ort utanför Falun i Dalarna. Han lever tillsammans med sin sambo Helena och sin hund Mac i en lägenhet i Falun.
Yrkesmässigt är Krister sedan 2023 VD på reklam och marknadsföringsbyrån Cu29 i Falun där han delar ägarskapet med Marcus Hanser, Mikael Morén och Andrej Rosén.
Krister har jobbat med allt från lagerarbete till att gräva gravar. Under 15 år jobbade han tajt med hårdrocksbandet Sabaton från Falun, men valde att lämna det för ett jobberbjudande på en annan reklambyrå i Falun.
Innehållet på denna sida sträcker sig ända tillbaka till 2007 och kvaliteten på det mesta är under all kritik, men för Krister är det en levande dagbok så ta allt för vad det är, och ha skoj.
/Hälsar Krister Lindholm