TACK ALLA UNDERBARA MÄNNISKOR!

Tusen tack för stöd och röster i Kiruna, det räckte tyvärr inte hela vägen till Globen denna gång men vi är grymt nöjda med vårt nummer och det har varit superkul att sammarbeta med E-type.

Nu stundar nya äventyr med ny release av Sweet Trade, promotion jobb, europa turné under våren, OS låt och sommar festivaler… Underbart!
Hoppas ni har möjlighet att sluta upp på något skönt gig under våren och sommaren för nu kör vi!
Until very soon, dear friends.. / The Poodles

Om Krister Lindholm

Krister är uppväxt i Linghed, en mindre ort utanför Falun i Dalarna. Han lever tillsammans med sin sambo Helena och sin hund Mac i en lägenhet i Falun.

Yrkesmässigt är Krister sedan 2023 VD på reklam och marknadsföringsbyrån Cu29 i Falun där han delar ägarskapet med Marcus Hanser, Mikael Morén och Andrej Rosén.

Krister har jobbat med allt från lagerarbete till att gräva gravar. Under 15 år jobbade han tajt med hårdrocksbandet Sabaton från Falun, men valde att lämna det för ett jobberbjudande på en annan reklambyrå i Falun.

Innehållet på denna sida sträcker sig ända tillbaka till 2007 och kvaliteten på det mesta är under all kritik, men för Krister är det en levande dagbok så ta allt för vad det är, och ha skoj.

/Hälsar Krister Lindholm